KUMASZPRO DARIUSZ ĆWIKLAK-logo
Przedsiębiorca

KUMASZPRO DARIUSZ ĆWIKLAK

0,00
 • Praca zdalna
 • Wystawiam faktury
 • Konstruowanie maszyny, urządzeń i elementów w tym usprawniających produkcję. Tworzenie modeli do druku 3D. Opracowywanie i modyfikacje stanowiskowych technologii produkcji w oparciu o TRIZ i Lean manufacturing. Doradztwo techniczne i sporządzanie dokumentacji technicznej, technologicznej i montażowej, z upoważnienia opracowanie deklaracji zgodności, instrukcji obsługi. Tworzenie technicznej grafiki wektorowej 2D z pomiarami oraz ilustracji technicznych do publikacji naukowo-technicznych.

  Kategorie, w których działam

  Budowa, Remont > Elektryka, hydraulika
  Marketing, reklama > Materiały reklamowe, gadżety
  Marketing, reklama > Grafika, multimedia
  Programowanie, IT > Specjalistyczne
  Serwis, naprawa > Maszyny, urządzenia specjalistyczne
  Ogród i rolnictwo > Oświetlenie ogrodowe
  Prawo, finanse > Doradztwo, pośrednictwo
  Prawo, finanse > Kosztorysy, ekspertyzy
  Teksty, tłumaczenia > Redagowanie tekstów
  Fachowcy > Biały montaż
  Fachowcy > Drobne naprawy
  Kultura, sztuka > Rękodzieło
  Kultura, sztuka > Agencje artystyczne
  Kultura, sztuka > Rzemiosło artystyczne
  Fachowcy > Elektryk

  Umiejętności

  Wizualizacja 3D (rendreing) w oprogramowaniu SW PhotoView 360

  Zaawansowany
  1 - 3 lata

  Wykonywanie dokumentacji technicznej, instrukcji i rysunków technicznych 2D

  Ekspert
  powyżej 5 lat

  Grafika techniczna w tym pomiary i projektowanie szablonów na produkcję

  Ekspert
  powyżej 5 lat

  Projektowanie mechanizmów i elementów usprawniających produkcję

  Zaawansowany
  powyżej 5 lat

  Konstruowanie maszyn i urządzeń oraz elementów i mechanizmów w CAD 2D 3D

  Ekspert
  powyżej 5 lat

  Tworzenie modeli 3D w oparciu o szkic, opis, ilustrację (bez roślin, postaci ludzi i zwirząt)

  Ekspert
  powyżej 5 lat

  Wykonywanie prostych instalacji elektrycznych i oświetleniowych w tym garażowych

  Średniozaawansowany
  1 - 3 lata

  Dyplomy i certyfikaty

  TRIZ - pełny pakiet szkoleń i certyfikaty 1, 2 i 3 stopnia

  Data uzyskania

  2020-03-19T00:00:00+01:00

  Opis

  Całą serię szkoleń i certyfikacji odbyłem dzięki uprzejmości mojego Pracodawcy z Katowic Wprowadzony w firmie, pakiet szkoleń TRIZ poprawił m.in. efektywność projektowania i znacząco przyczynił się do poprawy trwałości eksploatacyjnej nowych produktów i umożliwił szybką realizację zadań, z którymi było trudno się uporać przy tradycyjnym spojrzeniu na problemy. Szkolenie objęło wszystkie działy w firmie ponieważ jest innowacyjne i Pracodawcy zależało na równomiernym wzroście wiedzy i świadomości na poszczególnych etapach wdrażania nowych i modernizacji eksploatowanych modeli maszyn. TRIZ -Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań wykorzystywana do tworzenia nowych innowacyjnych pomysłów i rozwiązywana problemów w działach R&D m.in. takich firm jak: Samsung, Boeing, Hyundai, LG, General Electric, Siemens Firmy, które zainwestowały w szkolenia TRIZ znacząco podniosły efektywność pracy i liczebność zgłoszeń patentowych Certyfikat TRIZ 3 stopnia posiada w Polsce ok 20 osób

  Uprawnienia SEP D1, E1 i pomiary w zakresie podpunktów 2, 7, 10

  Data uzyskania

  2022-03-15T00:00:00+01:00

  Opis

  Uprawnienia elektroenergetyczne do wykonywania prac eksploatacyjnych i dozoru w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu i kontrolno-pomiarowym urządzeń i sieci elektroenergetyczne grupy 1: Grupa 1. Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną: 2. Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu nie wyższym niż 1KV. 7. Sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego. 10. Aparatura kontrolno-pomiarowa oraz urządzenia i instalacje automatycznej regulacji: sterowania i zabezpieczeń urządzeń i instalacji wymienionych w pkt. 2,7.

  Sprzęt i materiały

  CorelDRAW Graphics Suite 2022 (Windows)

  Producent: Corel Corporation z siedzibą w Kanadzie

  Zestaw narzędzi do tworzenia grafiki wektorowej oraz obróbki grafiki rastrowej. Możliwe jest przetwarzanie grafiki rastrowej (bitmapy) do formatu wektorowego lub tylko odwzorowanie konturu ze zdjęcia lub z wykresu w formacie cyfrowym. Możliwy jest odczyt i zapis wielu formatów graficznych. W programie CorelDRAW można tworzyć ilustracje będące połączeniem grafiki rastrowej i wektorowej z wykorzystaniem obszernej gamy efektów graficznych. W pakiecie CorelDRAW GS można tworzyć grafiki reklamowe z tekstem, banery do stron internetowych, proste animacje poklatkowe. W programie można dokonywać pomiarów obrazów cyfrowych i wektorowych z dużą dokładnością. W programie można pracować na warstwach z których jedna może być np. szkicem lub zdjęciem w oparciu o które powstanie finalna ilustracja lub ilustracja będzie zawierała wyskalowany fragment ilustracji. Program umożliwia prezentowanie grafiki w perspektywie. CorelDRAW umożliwia przygotowanie ilustracji do druku z separacją barw procesowych.

  Zdjęcie

  CorelDRAW Graphics Suite 2022 (Windows)

  Solidworks Professional 2021 z dodatkiem PhotoView 360

  Producent: Dassalut Systemes z siedzibą we Francji

  Jest to zestaw narzędzi do parametrycznego projektowania i wizualizacji w środowisku CAD 3D. Tworzenia dokumentacji technicznej 2D. Dodatek PhotoView 360 umożliwia renderowanie grafiki 3D. Z programu można eksportować pliki do druku 3D. Wersja SW 2021 umożliwia eksport plików 3D z rozszerzeniem *.glb - format rozszerzonej rzeczywistości. Pliki z tego typu można np. edytować w MS Paint 3D - obracać, barwić, dodawać nadruki i tekstury. Moim dystrybutorem jest SOLIDEXPERT Polska z siedzibą w Krakowie. Przykłady maszyn i urządzeń, które konstruowałem w Solidworks można zobaczyć na stronach mojego Pracodawcy z Katowic. U Tego Pracodawcy poznałem to oprogramowanie w 2010. Za jego uprzejmością szkoliłem się i doskonaliłem w jego użytkowaniu. https://www.allcomp.pl/product/winda-zintegrowana-modulem-przejezdnym/ Obecnie do typowego projektowania maszyn i urządzeń dodałem w swoim portfolio tworzenie modeli do druku 3D: https://www.printables.com/pl/@dmc_289636

  Zdjęcie

  Solidworks Professional 2021 z dodatkiem PhotoView 360